بهترین استراتژی پیامکی برای یک کسب و کار چیست؟

مطمئنا عالی ترین راهکار پیامکی برای یک کسب و کار، ترکیب کردن دو روش تبلیغات انبوه و اشتراکی است. میپرسید منظور ما چیست؟ برای اینکه دقیقا این موضوع را بفهمید، بگذارید ببینیم که شما چگونه میتوانید اینکار را انجام دهید.


شما قصد دارید یک خبرنامه پیامکی داشته باشید تا همیشه با مشتریان وفادار خود در ارتباط باشید. اما وقتی که هنوز کسی عضو خبرنامه شما نیست یا شاید حتی مشتری چندانی ندارید، این چندان کار راحتی نیست.

 بنابراین بد نیست که یک بار (و فقط یک بار، چون نمیخواهید مزاحم مخاطبان شوید)به هر مخاطب پیامک بفرستید و از او برای اشتراک در خبرنامه خود،دعوت کنید. آن هم با ارائه یک چیز ارزشمند. 

اما استراتژی طولانی مدت شما باید بر روی خبرنامه پیامکی تمرکز داشته باشد. یعنی جمع آوری یک لیست از مشتریان وفاداری که محصوالت و خدمات شما را دوست دارند و میخواهند در مورد پیشنهادها و رویدادهای مرتبط با شما بدانند.

 به این ترتیب، مطمئن هستید که با هزینه کمتر، بازدهی بهتری از تبلیغات خود میگیرید و البته، مزاحم کسی هم نمیشوید. 

حال بیایید کمی در زمان به جلو حرکت کنیم 

6 ماه با این روند طی میشود. اکنون شما یک لیست 5 هزار تایی از شماره مشتریان خود جمع آوری کرده اید و هر چند وقت یک بار پیامکی برای آنها ارسال میکنید که هم فروش شما را افزایش میدهد، هم رابطه شما را با آنها حفظ میکنید.

  اما عید نزدیک است و قصد دارید یک تبلیغ اساسی برای کسب و کار خود بکنید. وقتی که یک رویداد خاص مثل عید نزدیک باشد، هیچ اشکالی ندارد که یک بار دیگر به تبلیغات انبوه روی بیاورید و تمام مخاطبان خود را هدف قرار دهید. هر چه نباشد، همه افراد در چنین زمانی به دنبال محصولات و خدمات عالی با قیمت خوب هستند و شما هم پیشنهادهای خوبی برای آنها دارید.

بله! همانطور که میبینید یک ترکیب مناسب از دو استراتژی پیامکی مختلف است که بیشترین بازدهی را برای شما و کمترین مزاحمت را برای مخاطب خواهد داشت. این یعنی یک بازاریابی که با فکر چیده شده است و همواره مخاطب مد نظر قرار داده میشود. مخاطبی که نباید به هر قیمتی او را هدف تبلیغات بی فایده خود قرار داد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال پیامک انبوه بدون ثبت نام

اگر می خواهید برای کسب و کار خود پیامک تبلیغاتی ارسال نمایید و نمی خواهید پنل پیامک ثبت نام و خرید کنید

ما برای شما راه حلی متفاوت داریم.

ارسال پیامک بدون ثبت نام