بلک لیست

داستان بلک لیست و دو خط تبلیغاتی و خدماتی

وقتی که بازاریابی پیامکی به عنوان یک روش موثر و کم هزینه برای تبلیغات مطرح شد، بسیاری از کسب و کارها به سمت آن رو آوردند. هر چه نباشد، پیامک به آنها اجازه می داد بازار خود را دقیقا هدف قرار دهند. اما نتیجه این اقبال غیر مسئولانه و نابالغ تجاری به پیامک، چندان جالب نبود.

ظرف مدت کوتاهی، تعداد پیامک های تبلیغاتی افزایش یافت. به طوری که افراد به طور متوسط بین 5 تا 10 پیامک تبلیغاتی دریافت می کردند. شرایط وقتی بدتر شد که خطهای VAS شروع به دریافت هزینه بابت ارسال پیامک کردند و به روشهای مختلف و سودجویانه سعی کردند، مردم را ترغیب به عضویت در برنامه های پولی خود کنند. (و البته انصراف از این برنامه ها را تا جای ممکن سخت کنند).

 نتیجه قابل پیشبینی بود: بسیاری شروع به شکایت از این موضوع کردند و درخواست کردند این پیامک های تبلیغاتی (و البته VAS )برایشان ارسال نشود. در نتیجه اپراتورهای موبایل، راهکاری برای این موضوع پیدا کردند. کاربران می توانستند با ارسال یک اس ام اس، تبلیغات پیامکی خود را غیر فعال کنند. 

اما متاسفانه ، راهکاری برای غیر فعال کردن خطوط VAS ارائه نشد. این موضوع می توانست به خاطر پولسازی وحشتناک این کسب و کارها باشد. حتی خود اپراتورها نیز این خدمات را به مشتریان خود ارائه می دانند .نتیجه این شد که در نهایت، تقریبا نیمی از کاربران به لیست سیاه یا بلک لیست مخابراتی پیوستند و تبلیغات پیامکی دیگر به دستشان نمی رسید.

جالب است بدانید که مطلب مربوط به غیر فعالسازی پیامک های تبلیغاتی، یکی از پربازدیدترین مطالب اینترنت محسوب میشود.

 خب، کاربران دیگر تبلیغ دریافت نمی کردند و فقط متن های مزاحم و سودجویانه VAS برایشان ارسال می شد. اما این تنها مساله نبود. مشکلی دیگر نیز به وجود آمده بود. 

مراکز خدماتی همچون بانکها و آژانسهای مسافرتی می خواستند از پیامک برای ارائه خدمات بهتر استفاده کنند. دقیقا اینجا بود که خطوط خدماتی وارد کار شدند. خطوطی که به تمام شماره ها، حتی شماره های لیست سیاه هم دسترسی داشتند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال پیامک انبوه بدون ثبت نام

اگر می خواهید برای کسب و کار خود پیامک تبلیغاتی ارسال نمایید و نمی خواهید پنل پیامک ثبت نام و خرید کنید

ما برای شما راه حلی متفاوت داریم.

ارسال پیامک بدون ثبت نام