راهنمای پنل کاربری

ارسال

این قسمت ساده ترین نوع ارسال میباشد و درآن می توانید یک متن واحد را به تعدادی شماره ارسال نمایید.
برای این کارکافیست :

 1. از لیست شماره های اختصاصی یکی را انتخاب نمایید.
 2. متن خود راتایپ نمایید.

با استفاده از آیکن متون سریع، بالای کادر متن پیامک، می توانید از متن هایی که قبلاً آماده کرده اید برای درج در متن پیامک استفاده نمایید.

 1. گیرندگان پیامک رابا یکی از ۴ روش موجود (اکسل، متنی، دفترچه تلفن و کادر ورود شماره)مشخص نمایید.

بنابراین شما میتوانید شماره های خود را ازطریق فایل اکسل یا متنی وارد نمایید و یا ازطریق دفترچه تلفن، پیامک را به گروه های موردنظرارسال نمایید،شما همچنین میتوانید شماره های خودرادرکادر موجود در این قسمت کپی نمایید.

دقت فرمایید زمان وارد کردن شماره ها نیازی به صفر ابتدای شماره نمی باشد.
مانند *******۹۱۲
شماره هادرفایل اکسل یا متنی نیز، مطابق فایل های نمونه موجود در هر یک، باید به صورت ستونی و بدون صفر وارد شوند.

 1. بااستفاده ازقسمت ارسال تست،شما میتوانید قبل ازارسال،یک نمونه تستی برای شماره موبایل خود ارسال کنید .
  توصیه میشود قبل ازهرارسال حتما یک نمونه تستی برای خود ارسال کنید تا ازدرست بودن متن پیامک و وصل بودن سامانه خود اطمینان حاصل نمایید .
 2. تنظیمات پیشرفته شامل سه گزینه ارسال به شماره های غیرتکراری، ارسال به کلیه شماره ها و ارسال به شماره های مشترک (تکراری) می باشد که گزینه ارسال به شماره های غیر تکراری در حالت انتخاب بوده و بدین ترتیب ارسال پیامک به شماره های تکراری انجام نخواهد شد.
  136
 3. بااستفاده ازقسمت ارسال تست،شما میتوانید قبل ازارسال،یک نمونه تستی برای شماره موبایل خود ارسال کنید .
  توصیه می شود قبل ازهرارسال حتما یک نمونه تستی برای خود ارسال کنید تاازدرست بودن متن پیامک و وصل بودن سامانه خود اطمینان حاصل نمایید.
 4. تنظیمات پیشرفته شامل سه گزینه ارسال به شماره های غیرتکراری، ارسال به کلیه شماره ها و ارسال به شماره های مشترک (تکراری) می باشد که گزینه ارسال به شماره های غیر تکراری در حالت انتخاب بوده و بدین ترتیب ارسال پیامک به شماره های تکراری انجام نخواهد شد.
 5. باکلیک بر روی دکمه مرحله بعد، می توانید یک گزارش کامل ازارسال خود را به صورت پیشنویس ملاحظه بفرمایید که درآن متن پیامک،تعداد شماره های صحیح، تکراری و نادرست،تعداد بخشهای پیامک،انگلیسی و یا فارسی بودن پیامک وهمچنین هزینه ارسال به صورت تفکیک شده نمایش داده می شود.
 6. درصورت تایید،پیامک موردنظرارسال میشود.
  زمان ارسال پیامک از رفرش کردن صفحه و زدن کلید F5 جداً خودداری فرمایید.
  دقت داشته باشید برای گزارش گیری پس ازارسال از این قسمت، باید به قسمت پیام های ارسالی رفته و گزارش ارسال خودرا دانلود بفرمایید

137

بانک شماره، مهم‌ترین بخش یک سامانۀ پیامکی است. حتماً می‌دانید که شماره‌ها مدام در حال تکمیل و به‌روزرسانی هستند و اگر سامانۀ پیامکی که انتخاب می‌کنید از این تغییرات عقب باشد، ممکن است آن نتیجه‌ای را که از تبلیغات پیامکی انتظار دارید دریافت نکنید.

در این بخش قصد دارم شما را با یکی از امکانات سامانۀ زود اس ام اس آشنا کنم که به وسیلۀ آن می‌توانید به دسته‌های مختلف بانک‌ شماره دسترسی داشته باشید، به راحتی مخاطبان هدفتان را شناسایی کنید و برای آن‌ها پیامک تبلیغاتی بفرسید. این امکان فوق‌العاده «منطقۀ هدفمند» نام دارد که در ادامه بیشتر با آن آشنا می‌شوید.

منطقه هدفمند چیست؟

منطقه هدفمند، بانک شماره‌های سامانۀ زود اس ام اس است. هر سامانه‌ای می‌بایست به همراه پنل پیامکی که به شما می‌دهد، شماره‌هایی را نیز در اختیارتان بگذارد. در سامانه‌های معتبر و حرفه‌ای این شماره‌ها بر اساس نیازهای کاربران دسته‌بندی شده‌اند.

در سامانۀ زود اس ام اس کافی است وارد بخش “منطقه هدفمند” شوید و بر حسب مخاطبان هدف خود، شماره‌های مورد نظرتان را انتخاب کنید. در این قسمت شماره‌ها به تفکیک شهرها و استان‌های کشور، مناطق پستی، اپراتورها (همراه‌اول و ایرانسل)، انواع پیش شماره‌ها (۹۳۷، ۹۲۲،۹۳۵،۹۳۰،۹۳۳،۹۰۱ و… ) محلات، مشاغل، اصناف کشور و اصناف استان‌ها جداسازی شده‌اند.

منطقه هدفمند به درد چه کسانی می‌خورد و چه مزایایی دارد؟

در اینکه منطقه هدفمند برای همۀ افرادی که اس ام اس های تبلیغاتی ارسال می‌کنند مناسب است، شکی نیست! اما بیایید ببینیم مزایای وجود منطقۀ هدفمند و بانک شماره‌های دسته‌بندی شده چیست؟

فرض کنید می‌خواهید کسب و کار جدیدی را افتتاح کنید و نیاز دارید که به مردم ساکن در یک سری مناطق خاص زمان و مکان افتتاحیه اطلاع‌رسانی کنید. بهترین کار چیست؟ بهترین کار این است که در سامانه پیامکی، وارد منطقۀ هدفمند شوید، مناطق مورد نظرتان را انتخاب کنید و پیامکتان را فقط برای آن‌ها ارسال کنید. شاید بپرسید که این کار چه حُسنی دارد؟ خب دلایلی که ما استفاده از منطقه هدفمند پیامکی را به شما توصیه می‌کنیم عبارتند از:

کاهش هزینه‌ها

  وجود دسته‌بندی‌های اصولی در بانک شماره‌ها، از هدر رفتن هزینه‌های اضافی تبلیغ جلوگیری می‌کند. (به عبارت دیگر ارسال پیامک به صورت در هم و بر هم و به نقاطی که فایده‌ای برای شما ندارند، فقط باعث هدر رفتن هزینه‌هایتان می‌شود و دستاوردی برای شما ندارد.)

 1.  

شناخته شدن در جای مناسب

این نوع تبلیغات در شروع کار به شما کمک می‌کند تا در همان محله، منطقه و یا شهری که می‌خواهید، به راحتی شناخته شوید و مشتریان خود را پیدا کنید.

نحوه کارکرد منطقه هدفمند

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، منطقه هدفمند در زیرگروه ارسال قرار دارد و با کلیک بر روی آن وارد بخش اصلی منطقه هدفمند می‌شوید.

در ابتدای این صفحه مطالبی برای راهنمایی شما قرار داده شده که توصیه می‌کنم حتماً آن‌ها را مطالعه کنید. در ادامه دو گزینۀ ارسال جدید و جستجو را مشاهده می‌کنید.

ارسال جدید

با کلیک روی ارسال جدید پنجرۀ جدیدی باز می‌شود که در ابتدای آن داخل کادر زرد رنگ توضیحاتی نوشته شده است. توصیه می‌کنیم این توضیحات را کامل بخوانید تا با نحوۀ کار سامانه به خوبی آشنا شوید.

۱ – دانلود نقشه کد‌ پستی : با کلیک روی این قسمت صفحه‌ای برای شما باز می‌شود که می توانید با انتخاب شهر مورد نظرتان کد پستی آن شهر را پس از دانلود روی نقشه ببینید. این امکان به درد کسانی می‌خورد که بخواهند صرفاً طبق کد پستی پیامک‌شان را ارسال کنند. (نقشه‌های ما شامل این شهرها می‌شوند: شهرهای تهران، اصفهان، مشهد، شیراز، یزد، کرج، تبریز، تربت حیدریه، ارومیه و زنجان)

۲_ عنوان: عنوان برای دسته‌بندی پیامک‌های شما به شکل دلخواهتان است و برای مخاطبانتان ارسال نمی‌شود.

۳ _ فرستنده: این بخش مربوط به شماره‌های اختصاصی و عمومی شما است و با کلیک روی کادر مقابل شماره‌ها باز شده و شما می‌توانید از بین آن‌ها، خط مورد نظر خود را انتخاب کنید.

نکته: توجه داشته باشید که نمی توانید در این قسمت از خطوط خدماتی و خطوط عمومی استفاده کنید و تنها می توانید از خطوط اختصاصی استفاده کنید. (خطوط خدماتی خطوطی هستند که با آنها می توانید به کسانی که پیامک های تبلیغاتی خود را مسدود کرده اند و یا اصطلاحاً لیست سیاه مخابرات پیامک ارسال کنید.)

۴_ نحوه ارسال: در این قسمت نیز با کلیک روی کادر می‌توانید نحوه ارسال را (ترتیبی یا تصادفی) انتخاب کنید. در ارسال تصادفی پیامک به شماره‌های تصادفی ارسال می‌شود و با ارسال ترتیبی باید در مرحلۀ بعدی ردیف را تنظیم کنید.

۵_ فیلتر شماره‌ها: با کلیک روی این قسمت می توانید بانک شماره‌ها را فیلتر کنید.

به تصویر زیر توجه کنید:

در این تصویر، سامانه فقط شماره‌های  ۹۱۲ که با ۱ شروع می شوند را انتخاب کرده و در مرحله بعد تعدادشان را به شما نشان می‌دهد.

حال نوبت به مرحلۀ اصلی، یعنی بانک شماره‌ها می‌رسد.

به تصویر بالا دقت کنید. با کلیک بر روی علامت مثبت سمت راست عناوین بانک شماره‌ها، زیرشاخه‌های موجود در آن بانک باز شده و قابل مشاهده است. اگر هم می‌خواهید بفهمید که شماره‌های مدّنظر شما در اینجا موجود است یا نه می‌توانید از جستجو استفاده کنید.

توجه داشته باشید که اگر می‌خواهید انتخاب کنید حتما تا آخرین زیرشاخه، مثبت ها را باز کنید.

مانند تصویر زیر :

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید برای انتخاب بانک شماره‌های اعتباری آذر‌شهر ابتدا می‌بایست بانک استان‌های کشور را باز کنید، سپس آذرشهر و پس از آنکه هیچ زیر شاخه ای باقی نماند و صفر شد، مربع کناری اعتباری را پس از منفی کردن، تیک بزنید.

بعد از انتخاب بانک شماره نوبت به نوشتن متن پیامک می‌رسد.

توجه کنید که تعداد کاراکترهای متن پیامکی شما محدود است. هر پیامک فارسی ظرفیت ۷۰ کاراکتر و هر پیامک انگلیسی ظرفیت ۱۶۰ کاراکتر دارد. اگر بیشتر از این تعداد شد هزینه پیامکی شما هم بیشتر می‌شود.

پس برای همین همیشه به زیر کادر و اعدادی که هنگام نوشتن شما به شکل معکوس کم می شوند و همینطور عدد داخل پرانتز که نشان ‌دهنده تعداد بخش‌های پیامک‌های شماست توجه داشته باشید. اگر پیامک شما دو بخشی شود بدین معنی است که هزینه ۲ پیامک از شما کسر می شود.

حال دکمه مرحله بعد را بزنید.

در این قسمت هم نوشته‌هایی برای راهنمایی شما وجود دارد که بد نیست نگاهی به آن‌ها بیندازید.

در تصویر بالا، داخل اولین کادری که صفر دارد، باید تعدا شماره‌های درخواستی‌تان را وارد کنید. مثلا اگر ۱۰۰۰ را وارد کنیم به ۱۰۰۰ شماره از ۳۹۷۳ شمارۀ بانک محله‌های استان تهران، منطقه ۱، الهیه، که در مرحله قبل انتخاب کرده‌ایم ارسال می‌شود. (البته ما در مرحله قبل فیلتر شماره‌ها را هم لحاظ کرده‌ایم که همان ۹۱۲۱ بود. پس در اینجا تعداد شماره‌های ۹۱۲ محله الهیه، که کد ۱ دارند، نمایش داده می شود.)

از ردیف: این کادر برای وقتی است که می‌خواهید در دو نوبت پیام ارسال کنید. در مثال بالا ما می خواهیم به ۱۰۰۰ شماره ابتدایی از ۳۹۷۳ شماره پیامک بزنیم. و چون در مرحله قبل نحوه ارسال را ترتیبی قرار داده ایم در این قسمت ترتیب را ۱ می گذاریم تا اگر درآینده خواستیم به بقیه شماره ها ارسال کنیم به نحوی که تکراری نباشد، بتوانیم به راحتی ردیف ۱۰۰۱ را انتخاب کنیم.

باز هم دکمه مرحله بعد را می زنیم

اگر دو مرحله قبل را به درستی طی کرده باشید، به مرحلۀ آخر (مانند تصویر بالا) می‌رسید.

متن پیامک در کادر زرد رنگ قرار می‌گیرد. تعداد گیرندگان و تعداد بخش‌ها که مربوط به تعداد کاراکترهای متن پیامک شما می‌شود، نوع پیامک فارسی، هزینۀ ارسال که به پیامک محاسبه می‌شود و مربوط به پیش شماره خط اختصاصی شما است (تعرفۀ پیامکی خطوط اختصاصی را می توانید در بالای صفحه پنل > تعرفه پیامک، مشاهده کنید.) و همینطور زمان ارسال را می توانید تعیین کنید. با زدن دکمه ارسال، پیام های شما ارسال شده و دوباره به صفحه منطقه هدفمند باز می‌گردید.

در این صفحه رکورد ارسالی شما ایجاد می گردد.

راهنمای تصویر بالا:

ترتیب: نشان‌دهندۀ شماره درخواست شما برای منطقه هدفمند است.

کد ارسال: شماره شناسایی که با آن می‌توانید ارسال‌هایتان را از پشتیبانیِ سامانه پیگیری کنید.

عنوان: با کلیک بر روی آن می‌توانید اطلاعات ارسالتان را مشاهده کنید، از جمله کد ارسال، شماره فرستنده (همان خط اختصاصی که با آن ارسال کرده اید)، نوع ارسال (ترتیبی یا تصادفی) و توضیحات ( اگر ارسال های شما توسط سامانه تایید نشود دلیل آن را در این قسمت می توانید ببینید.)  را مشاهده کنید.

شاخه ها: با کلیک بر روی آن می‌توانید به خاطر بیاورید که دقیقا به کجا و از چه ردیفی ارسال کرده اید.

زمان درخواست ارسال: زمانی که شما پیامک را فرستادید

زمان ارسال: زمانی که درخواست ارسال شما توسط سامانه تایید شده است.

تعداد درخواستی: تعداد شماره‌هایی که شما درخواست داده بودید برای ارسال.

ارسال شده: تعداد پیامک‌هایی که ارسال شده‌اند و اصطلاحاً از سامانه عبور کرده و به مخابرات رسیده‌اند.

ارسال نشده: تعداد شماره‌هایی که پیامک به آنها نرسیده است. (این شماره‌ها در لیست سیاه مخابرات هستند و پیامک‌های تبلیغاتی خود را بسته‌اند.)

وضعیت ارسال: یا در حال ارسال است یا تایید شده است یا تایید نشده است (که در آن صورت باید به قسمت عنوان> توضیحات، مراجعه کرد).

وضعیت: نشان‌دهندۀ کسر شدن مبلغ بابت ارسال شماست.

با کلیک بر روی این علامت در انتهای رکورد می‌توانید از ارسالتان در قالب یک فایل اکسل گزارش‌گیری نمایید. فراموش نکنید که قبل از زدن این علامت بالای نوار آبی رنگ، دانلود گزارش به همراه گزارش تحویل باشد را تیک بزنید تا گزارش شما کامل باشد.

این علامت نیز برای ارسال مجدد پیام‌های ارسال نشده است. زمانی که ارسالتان تایید نشد، می‌توانید با پشتیبانی تماس بگیرید و پس از بر طرف شدن مشکل، با زدن این دکمه مجدداً ارسالتان را انجام دهید.

این علامت نیز جهت ویرایش است . منتها قبل از اینکه ارسال های شما تایید شود. اگر تایید شد امکان ویرایش این ارسال را ندارید.

این علامت نیز به معنی حذف رکورد است.

در زیر رکورد ایجاد شده گزینه‌هایی جهت دانلود کردن در قالب فایل اکسل و همینطور چاپ رکوردها وجود دارد.

و اما آخرین گزینه: گزینه کناری ارسال جدید یعنی جستجو

جستجو: این بخش برای جستججوی پیام مورد نظرتان از بین ارسال‌های مختلف است. در اینجا میتوانید تمام پیام‌های ارسال شده، منتظر ارسال، منتظر تایید، در حال ارسال و … را بر اساس تاریخ، شماره و یا کلیدواژه جستجو کرده و مشاهده کنید.

ارسال انبوه  پرکاربردترین ابزار در سامانۀ زود اس ام اس است. در این راهنما، قصد داریم تمام آنچه برای آشنایی و استفاده از این ابزار لازم است را به شما آموزش دهیم.

ارسال انبوه چیست؟

همانطور که از نام این ابزار پیداست، این ابزار به شما کمک می‌کند در یک زمان به تعداد بالایی پیامک ارسال کنید. حالا این افراد می‌توانند کسانی باشند که در خبرنامۀ شما عضو شده‌اند و از این طریق در دفترچه تلفن شما ذخیره شده‌اند، یا لیست شماره‌های شما که به صورت فایل اکسل در اختیار شماست و یا شماره‌هایی که به صورت دستی وارد سامانه می‌کنید.

کاربردهای ارسال انبوه

تقریبا بیشترین بار بازاریابی پیامکی را ابزار ارسال انبوه به دوش می‌کشد. همانطور که می‌دانید بیشترین نتیجه از بازاریابی پیامکی زمانی حاصل می‌شود که برای ارسال پیامک‌های تبلیغاتی از مشتریان خود اجازه بگیرید، لیستی از آنها تهیه کنید و به مرور این لیست را افزایش دهید. پس از آن برای لیست مشتریان خود پیامک انبوه ارسال کنید. قرار نیست برای کل کرۀ زمین پیامک تبلیغاتی بفرستید در این صورت همه را کلافه خواهید کرد. در ادامه چند کاربرد اساسی این ابزار را به شما خواهم گفت. شما متناسب با کسب‌وکار خود می‌توانید خیلی کاربردهای دیگر هم به آن اضافه کنید.

امکانات جدید کسب‌وکار خود را برای تمام مشتریانتان ارسال انبوه کنید

شما می‌توانید هر امکان یا قابلیت جدیدی در کسب‌وکارتان را برای مشتریان خود پیامک کنید. تصور کنید شما یک آموزشگاه دارید و قرار است دوره‌ای جدید را آغاز کنید، با ارسال یک پیامک انبوه برای تمام هنرجویان آموزشگاه آنها را به شرکت در دورۀ جدید آموزشگاهتان ترغیب کنید.

در شرایط اضطراری در کمترین زمان ممکن به افراد زیادی اطلاع‌رسانی کنید

تصور کنید قرار است به تمام کارکنان خود اطلاع بدهید که به علت آلودگی فردا شرکت شما تعطیل است، به جای ساعت‌ها تلفن زدن، در کمتر از ۳ دقیقه می‌توانید به تمام آنها اطلاع‌رسانی کنید. تمام مواردی از این قبیل به سادگی ارسال یک پیامک با ارسال انبوه ممکن است.

تخفیف‌ها و پیشنهادات هیجان‌انگیز خود را برای مشتریان خود ارسال کنید

برای هر کسب‌وکاری زمان‌های رکود وجود دارد، زمان‌هایی که خلوت و بی‌مشتری سپری می‌شود، مثلا روزهای هفته برای کافی‌شاپ‌ها یا ماه رمضان برای آرایشگاه‌ها و خیلی زمان‌های دیگر. ارسال یک کد تخفیف جانانه بهترین راه برای فرار کردن از این رکود و رونق گرفتن کسب‌وکار شماست. کافی است یک پیامک تخفیف تنظیم کنید و با چند کلیک ساده آن را برای مشتریان خود  ارسال کنید.

آموزش استفاده از قابلیت ارسال انبوه

برای یادگیری نحوه استفاده از ارسال انبوه، کافی است قدم به قدم با این آموزش همراه شوید.

مرحله اول: ایجاد ارسال انبوه و وارد کردن تنظیمات اولیه

برای شروع وارد بخش ارسال سامانه بشوید و گزینۀ ارسال انبوه را انتخاب کنید. سپس، برای ارسال انبوه پیامک برروی گزینۀ ارسال جدید کلیک نمایید.

مرحله اول آموزش ارسال انبوه

پس از کلیک بر روی گزینه ارسال جدید، یک پنجره‌ به شکل زیر برای شما باز می‌شود. در ادامه، ما تک‌تک بخش‌های این پنجره را به شما توضیح خواهیم داد:

قدم دوم آموزش ارسال انبوه

 1. عنوان: انتخاب عنوان، صرفاً جهت تفکیک ارسال‌های مختلف می‌باشد و در متن پیامک شما هیچ تاثیری ندارد. با اینحال، انتخاب یک عنوان متناسب به شما کمک خواهد کرد بعدها این ارسال را راحت‌تر پیدا کنید.
 2. فرستنده: از این قسمت شماره‌ای را که قرار پیامک انبوه ارسال کند، انتخاب می‌کنید.
 3. متن پیامک: در این بخش متن پیامک خود را می‌نویسید. توجه کنید که اگر از یک متن تبلیغاتی چندین بار می‌خواهید استفاده کنید، پس از تایپ متن پیامک روی مثلث بالا سمت چپ کلیک کنید و از گزینۀ درج متن به متون سریع استفاده کنید. متن پیامک شما در ماژول متون سریع ذخیره خواهد شد.
 4. گیرندگان: شما به ۳ طریق می‌توانید شماره‌های خود را انتخاب کنید.
 • فایل اکسل: اگر می‌خواهید شماره‌های خود را از فایل اکسل وارد کنید، حتما شماره‌های خود را درون فایل اکسل نمونه بارگزار کنید و از هیچ فایل اکسل دیگری استفاده نکنید.
 • فایل متنی: از این قسمت می‌توانید به صورت دستی شماره‌های خود را وارد کنید یا اینکه از فایل پیشفرض موجود استفاده کنید.

برای استفاده از فایل پیشفرض همانطور که در تصویر زیر می‌بینید، باید بر روی گزینۀ متنی کلیک کنید. سپس با کلیک راست بر روی گزینۀ فایل نمونه آنرا دانلود کنید و شماره‌های خود را در آن وارد کنید.

مرحله سوم ارسال انبوه

دو نکتۀ مهم:

شماره‌های شما حتما باید بدون صفر وارد شوند.

برای جدا کردن شماره ها را می‌توانید از کلید اینتر یا یکی از کاراکتر های , یا; یا | استفاده کنید.

حتما از همین فایل متنی برای شماره‌های خود استفاده کنید و فایل دیگری بارگزاری نکنید.

 
 1. دفترچه تلفن: شما میتوانید از شماره‌هایی که داخل ماژول دفترچه تلفن پنل خود ذخیره کرده‌اید، استفاده کنید. در این قسمت دقت داشته باشید که می‌توانید یک یا چند گروه از مخاطبان خود را انتخاب کنید، اما در صورت انتخاب یک گروه تمام شماره‌های آن گروه با هم انتخاب می‌شوند و نمی‌توانید صرفا بعضی شماره‌ها را انتخاب کنید.
 2. تنظیمات پیشرفته: با کلیک بر روی تنظیمات پیشرفته سه گزینۀ “ارسال به شماره های غیرتکراری”، “ارسال به کلیه شماره ها” و “ارسال به شماره های مشترک(تکراری)” برای شما نمایش داده می‌شود که به صورت پیشفرض گزینۀ “ارسال به شماره های غیر تکراری” فعال است که در این حالت پیامک شما برای شماره‌هایی که در چند گروه ممکن است تکرار شده باشند ارسال نخواهد شد. شما با توجه به نیاز خود می‌توانید از سایر گزینه‌های این تنظیم استفاده کنید.
 3. ارسال تست: به شما توصیه می‌کنم حتما قبل از ارسال انبوه یک ارسال تست انجام بدهید. این کار چند فایده دارد:
  • باعث می‌شود از وصل بودن سامانۀ خود مطمئن شوید.
  • می‌توانید بررسی کنید متن پیامک شما به چه فرمی به گوشی ارسال می‌شود و اگر لازم است قبل از ارسال آنرا بررسی می‌کنید.
دقت داشته باشید که ارسال انبوه برای بیش از ده شماره انجام می‌شود و برای کمتر از این تعداد نمی‌توانید ارسال انبوه انجام دهید.
هر پیامک فارسی هر ۷۰ کاراکتر یک پیامک محسوب می‌شود و در پیامک انگلیسی هر ۱۶۰ کاراکتر یک پیامک محسوب می‌شود.

با کلیک بر روی مرحله بعد، صفحه‌ای به شکل زیر برای شما ظاهر می‌شود که پیش‌نویسی از پیامک شما را به همراه مشخصت دیگری نشان می‌دهد. من برخی از آیتم‌ها که ممکن است برای شما واضح نباشد را برای شما توضیح خواهم داد.

مرحله چهارم ارسال انبوهدر این قسمت می‌توانید پیش‌نویسی از متن پیامک خود را به همراه سایر مشخصات آن (از جمله هزینه ارسال شما به صورت دقیق) همانگونه که در تصویر مشخص است، ببینید.

 1. تعداد بخش‌ها: به این معناست که اگر پیامک شما بیش از ۷۰ کاراکتر باشد دو پیامک محسوب شده و در دو بخش ارسال می‌شود. (البته متن پیامک شما کامل ارسال خواهد شد.)
 2. نوع پیامک: از این قسمت فارسی یا انگلیسی بودن پیامک شما تعیین می‌شود.
 3. ضریب خط: این ضریب در هزینۀ پیامک شما لحاظ می‌شود. برای اطلاع از ضرایب و خطوط مختلف می‌توانید به مقالۀ تفاوت و مزایای خطوط مختلف مراجعه کنید.
 4. هزینه ارسال: این قسمت تعداد پیامک را به همراه هزینه ارسال به شما نشان خواهد داد. دقت کنید که ضریب خط که در مورد قبل به آن اشاره کردم در این قسمت لحاظ می‌شود.
 5. زمان ارسال: از این قسمت می‌توانید تاریخ و زمان ارسال پیامک خود را تنظیم کنید. در صورتی که می‌خواهید پیامک شما همان لحظه ارسال شود، تنظیمات پیشفرض ارسال را تغییر ندهید.

سپس روی دگمه ارسال کلیک کنید.

مرحله ی دوم: وضعیت ارسال و دریافت گزارش ارسال

بعد از ارسال پیامک انبوه در همان بخش رکورد ارسال ثبت میشود. در ادامه تک‌تک گزینه‌های این قسمت را به شما توضیح خواهم داد.

مرحله 5 ارسال انبوه

  1. کد ارسال: این کد ارسال پیامک شماست که هر زمان در گزارش ارسال خود به مشکل برخوردید یا سیستم شما ایراد پیدا کرد با ارائه این کد به اپراتور خود می‌توانید گزارش ارسال خود را دریافت کنید.
  2. عنوان: همان عنوانی است که برای ارسال خود انتخاب کرده بودید، با کلیک بر روی این عنوان پنجره‌ای به فرم روبرو برای شما باز می‌شود که عنوان ارسال، کد ارسال، شماره فرستنده، تعداد بخش، متن پیامک و توضیحات در آن درج شده است.مرحله 6 در ارسال پیامک انبوه
  3. زمان درخواست ارسال: این ساعت و زمانی است که شما پیامک انبوه خود را ثبت کرده بودید.
  4. زمان ارسال: این قسمت زمان تنظیم شده برای ارسال را به شما نشان می‌دهد.
  5. تعداد درخواستی: تعداد شماره های گیرندگان را به شما نشان می‌دهد.
  6. ارسال شده: از این قسمت تعداد پیامک‌های ارسال شده شما را نشان می‌دهد.
  7. ارسال نشده: از این قسمت می‌تواندی بفهمید پیامک شما برای چه تعدادی ارسال نشده است. معمولا این افراد پیامک‌های تبلیغاتی خود را بسته اند و شما برای ارسال به آنها یا می‌توانید از خطوط خدماتی استفاده کنید یا از قابلیت پیامک صوتی. برای آشنایی بیشتر به مقالۀ پیامک صوتی و خطوط خدماتی مراجعه کنید.
  8. وضعیت ارسال: درصورت ارسال شدن پیام وضعیت به “ارسال شده” تغییر میکند، درصورت تایید نشدن متن پیامک وضعیت به “تایید نشده” تغییر میکند و در صورت ارسال نشدن وضعیت به “ارسال نشده” تغییر می‌کند.
  9. دانلود گزارش: با کلیک بر روی این گزینه به شما یک فایل اکسل ارائه می‌شود که درآن شماره‌های شما  و وضعیت ارسال هرپیامک مشخص شده است.

شما توسط این قسمت قادرخواهید بود به صورت هوشمند متن ارسالی را برای هرشماره موبایل،شخصی سازی نمایید.
به عنوان مثال فرض کنید مایل هستید که اعتبارهریک ازکاربرانتان را برای آنها توسط پیامک به صورت زیرارسال نمایید :
آقای مهدی امامی اعتبارشما ۱۲۳۰۰ ریال میباشد.
خانم مریم اسدی اعتبارشما ۲۴۹۵۰۰ ریال میباشد
برای اینکارکافیست یک فایل اکسل ایجاد نمایید(می توانید فایل اکسل نمونه را دانلود نموده و مطابق آن، عمل نمایید)،در ستون اول شماره موبایل،ستون دوم کلمه آقای یاخانم،ستون سوم نام شخص وستون چهارم اعتبار را درج نمایید.
163

 • دقت نمایید که نام صفحه ای از فایل اکسل که شماره ها درآن قراردارند بایدSheet1 باشد.
 • دقت بفرمایید که سطراول فایل اکسل خوانده نمیشود. بنابراین میتوانید ازآن برای درج عنوان استفاده کنید.
 • ستون اول فایل اکسل باید حتماً شماره موبایل باشد و بقیه ستونها توسط شما تنظیم میگردد.
 • اگراین فایل ازجاییExport شده است،ستون شماره را دریک فایل جدید(ترجیحاً فایل نمونه)کپی نمایید و حتماً از گزینه paste Options استفاده کرده و سپس گزینه values را برگزینید تا فرمت های اضافه حذف گردد.
 1. پس از کلیک بر روی درج ارسال جدید، فایل رابارگذاری نمایید.
  164
 2. سپس بر روی “مرحله بعد” کلیک نمایید. سامانه به صورت خودکارتمامی ستونهای درج شده در فایل اکسل را به شمان مایش میدهد.
  شما میتوانیدازهریک ازاین ستونها داخل متن پیامک استفاده نمایید.مثلاًبرای نوشتن متن سفارشی درمثال فوق ابتدا روی گزینه پیشوند سپس روی گزینه نام کلیک نموده و سپس متن”اعتبارشما” راوارد نمایید وسپس روی گزینه اعتبارکلیک کرده وبعد متن”ریال میباشد” راواردنمایید.
  165

دقت داشته باشید برای گزارش گیری پس ازارسال از این قسمت، باید به قسمت پیامهای ارسالی رفته وگزارش ارسال خود را دانلود بفرمایید.

ارسال متناظر یکی از پرکاربردترین امکانات زود اس ام اس است. در این راهنما قصد داریم تمام آنچه را که برای آشنایی و استفاده از ابزار ارسال متناظر لازم دارید، به شما آموزش دهیم.

ارسال متناظر چیست؟

ارسال متناظر پیام کوتاه به شما کمک می‌کند تا به جای اینکه بخواهید به صورت تکی برای هر شماره متن‌های متفاوت ارسال کنید، به صورت انبوه و گروهی این پیام‌ها را ارسال نمایید. مثلاً اگر دقت کرده باشید بیشتر فروشگاه‌های اینترنتی وقتی برای کاربرانشان پیامک ارسال می‌کنند، نام آن‌ها را در ابتدای پیامک قید می‌کنند (مانند تصویر زیر). این کار اگر برای تک تک کاربران به صورت جداگانه انجام شود بسیار وقت‌گیر و پرهزینه است؛ اما با امکان ارسال متناظر دیگر نیازی به ارسال تکی نیست، سیستم نام‌ها را از فایل جداگانه‌ای می‌خواند و پیام‌ها را به صورت گروهی برای مخاطبانتان ارسال می‌کند (درست مانند مثال زیر).

کاربردهای ارسال متناظر

شما بسته به نیاز خود می‌توانید استفاده‌‌های متنوعی از ارسال متناظر داشته باشید. برای درک بهتر کاربردهای ارسال متناظر، ما در این قسمت چند استفاده خیلی متداول از این ابزار را به شما آموزش خواهیم داد.

ارسال اطلاعیه در شرکت‌ها و سازمان‌ها

یکی از کاربردهای ارسال متناظر، ارسال اطلاعیه‌ها برای کارمندان شرکت‌ است. مثلاً برای ارسال فیش حقوق کارمندان میتوان از این ماژول استفاده کرد، با توجه به اینکه اطلاعات در فیش حقوق کارمندان با هم متفاوت می باشد به جای اینکه به صورت تکی اطلاعات ارسال شود میتوان با استفاده از ارسال متناظر متن مجزا برای هر فرد را در این بخش ثبت کرد تا به صورت انبوه پیام ها ارسال شود.

اطلاع‌رسانی به مشتریان فروشگاه

فرض کنید شما لیست شماره‌های مشتریان خود را دارید و برای حفظ و جلب نظر آن‌ها می‌خواهید به آنها جایزه بدهید. شما جایزه‌ها را -که می‌تواند کد تخفیف هم باشد- بر اساس خرید قبلی مشتری انتخاب کرده‌اید و جایزه‌ها با هم متفاوتند؛ پس نیاز دارید که SMS هایی با متن‌های متفاوت ارسال کنید. این‌جا هم ماژول ارسال متناظر ملی‌پیامک به کمک شما می‌آید و با استفاده از آن می‌توانید پیام‌های کوتاه را به شکل انبوه اما متفاوت ارسال کنید.

آموزش استفاده از ارسال متناظر

برای یادگیری نحوه استفاده از ارسال متناظر، کافی است قدم به قدم با این آموزش همراه شوید.

برای شروع، وارد بخش ارسال سامانه بشوید و ارسال متناظر را انتخاب کنید.

ارسال-متناظر

صفحه ای به شکل زیر برای شما باز میشود.

ارسال متناظر

 1. شماره فرستنده: از این قسمت یکی از شماره‌ های اختصاصی پنل خود را انتخاب کنید. این همان شماره ‌ای است که پیام مربوطه به مخاطب ارسال میشود.
 2. فایل اکسل: در این قسمت فایل اکسل مربوطه را باید بارگذاری نمایید.

برای اینکار کافیست یک فایل اکسل ایجاد نمایید (میتوانید فایل اکسل نمونه را دانلود نموده و مطابق آن، عمل نمایید).

در ستون اول شماره موبایل‌ها و در ستون دوم متن پیامک برای هر شماره را درج نمایید.

پس از تنظیم فایل اکسل فایل را بارگزاری نمایید.

 چند نکته:

 • دقت کنید که نام صفحه‌ای از فایل اکسل که شماره‌ها درآن قرار دارند باید Sheet1 باشد.
 • دقت کنید که سطراول فایل اکسل خوانده نمیشود. بنابراین میتوانید ازآن برای درج عنوان استفاده کنید.
 • اگر این فایل از جایی Export شده است، ستون شماره را در یک فایل جدید (ترجیحاً فایل نمونه) کپی نمایید و حتماً از گزینه paste Options استفاده کرده و سپس گزینه values  را انتخاب کنید. این کار باعث می‌شود تا فرمت‌های اضافه حذف گردد.

توجه: در صورت علامتدار نمودن گزینه “ارسال به شماره های تکراری مجاز باشد”، ارسال به شماره های تکراری درفایل اکسل امکان‌پذیر می‌شود و به آنها بیش از یک متن ارسال خواهد شد.

در آخر بر روی دکمه “ارسال” کلیک کرده تا هر پیامک به شماره متناظر آن ارسال گردد.

پس از ارسال صفحه ای به شکل زیر باز میشود که در آن تعداد پیام های موفق و ناموفق را به شما نشان میدهد.

 ارسال مجدد: با کلیک بر روی این گزینه صفحۀ ارسال متناظر برای ارسال مجددباز میشود.

گزارش ارسال: با کلیک بر روی این گزینه گزارش ارسال به شما نمایش داده میشود تا وضعیت ارسال پیام‌ها را مشاهده کنید.

تراکنش مالی: در این قسمت میتوانید تراکنش مالی را مشاهده کنید تا به بازگشت هزینۀ پیام‌های ارسال نشده و کسر هزینۀ پیام‌های ارسال شده دسترسی داشته باشید.

مرحله ی دوم: وضعیت ارسال و دریافت گزارش ارسال

برای گزارش گیری پس از ارسال از این قسمت، باید به قسمت پیام های ارسالی رفته و گزارش ارسال خود را مشاهده نمایید.

 1. پیامک: در این قسمت متن پیامک‌های ارسالی به شما نشان داده میشود.
 2. تاریخ و ساعت: در این قسمت تاریخ و ساعت ارسال خود را می‌توانید مشاهده نمایید.
 3. فرستنده: شماره خط اختصاصی که با آن ارسال خود را انجام می‌دهید را میتوانید مشاهده کنید.
 4. گیرنده: شماره ای که به آن پیام ارسال کرده‌اید را در این قسمت مشاهده می‌کنید. با کلیک بر روی مربع موجود در کنار هر شماره می‌توانید وضعیت ارسال آن شماره را مشاهده نمایید.
 5. وضعیت: علامت قرمزی که می‌بینید نشان دهنده این است که هنوز عمل دلیوری و بازگشت هزینه این ارسال انجام نشده است. اگر این علامت قرمز رنگ از بین رفت یعنی هزینه بازگشت به شما عودت داده شده است.
 6. کد پیامک: این کد ارسال پیامک شماست. کاربرد کد ارسال این است که هر زمان گزارش ارسال یا سیستم شما به مشکل برخورد، با ارائه این کد به اپراتور خود می‌توانید گزارش ارسال خود را دریافت کنید.
 7. گزارش پیام صوتی: آیکون تلفن نشان‌دهندۀ این است که برای این ارسال، امکان پیامک صوتی خودکار تنظیم شده است. پیامک صوتی به این صورت است که با کاربران تماس گرفته می‌شود و متن پیام برای آن‌ها خوانده می‌شود. در صورتی که آیکون تلفن در اینجا نشان داده نشود، پیامک معمولی است.

ازطریق این ماژول میتوانید به مناطق مختلف پستی شهر تهران، ازطریق کدپستی،پیامک ارسال نمایید.
169

 1. ابتدا خط مورد نظر برای ارسال را انتخاب نمایید. همانطور که ملاحظه می نمایید در این قسمت نیز علاوه بر خطوط اختصاصی، خطوط عمومی هم برای انتخاب، در دسترس می باشند.
 2. درمرحله بعد متن پیامک و سپس ارقام ابتدای کدپستی را وارد نمایید. هرچقدرتعداد ارقام کدپستی بیشتر باشد منطقه مورد نظرکوچکترخواهد شد.
 3. پس از کلیک بر روی گزینه تایید،در صفحه جدید تعداد شماره های درخواستی را ازتعداد شماره های موجود انتخاب نمایید.
  170
  امکان ارسال به صورت تصادفی و ترتیبی نیز دراین مرحله وجود دارد. با انتخاب نوع ترتیبی، گزینه ارسال از ردیف قابل تنظیم خواهد بود.
 4. پس از انجام تنظیمات لازم بر روی گزینه مرحله بعد کلیک نمایید تا متن پیامک و سایر اطلاعات در مورد ارسال خود را مشاهده نمایید. در این قسمت نیز امکان تنظیم زمان خاصی در آینده برای ارسال وجود دارد. پس از بررسی بر روی تایید کلیک نمایید.

از این ماژول تنها به شماره های همراه اول مناطق پستی شهر تهران ارسال انجام خواهد گرفت.
دقت داشته باشید برای گزارش گیری پس ازارسال،به قسمت ارسال انبوه رفته وگزارش ارسال خود را دانلود بفرمایید.

کدپستی ایرانسل در سامانه پیامک!

ارسال “کد پستی ایرانسل” یکی دیگر از پرکاربردترین و مفیدترین ابزار در سامانۀ ملی‌پیامک است. در این راهنمای تصویری و قدم به قدم، قصد داریم تمام آنچه برای آشنایی و استفاده از این ابزار لازم است را به شما آموزش دهیم.

کدپستی ایرانسل چیست؟

همانطور که از نام این ابزار معلوم است شما با استفاده از این ماژول میتوانید به مناطق مختلف از طریق کدپستی پیامک ارسال نمایید، در مجموع کدپستی ایرانسل یعنی که شما میتوانید با وارد کردن کدپستی منطقه موردنظر خود در این بخش پیامک منطقه‌ای ارسال نمایید.

کدپستی ایرانسل چه کاربردهایی دارد؟

 • یکی از کاربردهای کدپستی ایرانسل همانطور که از نامش مشخص است این است که شما میتوانید با استفاده از این ماژول فقط به شماره‌ های ایرانسل منطقه پستی موردنظر پیامک ارسال نمایید.
 • کاربرد دیگر این ماژول این است که شما اگر میخواهید به یک منطقه خیلی کوچیک و خاص پیامک خود را ارسال نمایید بهترین روش این است که کدپستی منطقه موردنظر را داشته باشید و با استفاده از کدپستی ایرانسل ارسال را انجام دهید.

آموزش استفاده از قابلیت کدپستی ایرانسل

برای یادگیری نحوه استفاده از کدپستی ایرانسل، کافی است قدم به قدم با این آموزش همراه شوید.

مرحله اول: ایجاد کدپستی ایرانسل و وارد کردن تنظیمات اولیه

برای شروع وارد بخش ارسال سامانه بشوید و گزینۀ کدپستی ایرانسل را انتخاب کنید.

بعد از این مرحله صفحه‌ای به شکل زیر برای شما باز میشود:

 1. شماره فرستنده: در این قسمت میتوانید شماره موردنظر برای ارسال را انتخاب نمایید. در این قسمت علاوه بر خطوط اختصاصی، خطوط عمومی هم برای انتخاب در دسترس می‌باشند.
 2. متن پیامک: در این بخش متن پیامک خود را میتوانید بنویسید.

توجه کنید که اگر از یک متن تبلیغاتی چندین بار می‌خواهید استفاده کنید، پس از نوشتن متن پیامک روی مثلث بالای کادر متن پیامک (سمت چپ) کلیک کنید و از گزینۀ درج متن به متون سریع استفاده کنید، متن پیامک شما در ماژول متون سریع ذخیره خواهد شد.

 1. نحوه ارسال: نحوه ارسال، ترتیبی و یا تصادفی بودن ارسال شما را مشخص میکند. دقت داشته باشید درصورتی که گزینه تصادفی را انتخاب نمایید، زمانیکه بخواهید برای بار دوم ارسال را انجام دهید ممکن است سامانه شماره‌هایی که در ارسال قبلی به آنها ارسال داشته‌اید را مجدد انتخاب کند و به شماره‌های تکراری پیام ارسال شود. در صورتیکه نوع ترتیبی را انتخاب نمایید، میتوانید هربار ارسال را برای ادامه شماره‌ها انجام دهید تا به شماره‌های تکراری پیام ارسال نشود.
 2. کدپستی: در این قسمت باید کدپستی منطقه موردنظر را وارد نمایید، شما میتوانید تعداد رقم‌های اول کدپستی را وارد کنید.

نکته: هرچقدر تعداد ارقام کدپستی بیشتر باشد منطقه موردنظر کوچکتر خواهد شد.

توجه داشته باشید برای ارسال بیش از چند ناحیه کافی است پنج رقم اول کدپستی را وارد و سپس ” ” وارد نمایید و بعد از ” , ” پنج رقم کدپستی منطقه دیگری را وارد نمایید.

مثال : 14569 ,14570 ,14571 …

سپس روی گزینه تایید کلیک نمایید. در این مرحله موارد زیر را به شما نمایش میدهد:

 1. کدپستی انتخابی: در این قسمت کدپستی‌هایی که در مرحله قبل انتخاب کرده‌اید را به شما نشان میدهد.
 2. تعداد شماره های موجود: در این بخش میتوانید تعداد شماره‌های موجود در کدپستی انتخابی خود را مشاهده کنید.
 3. تعداد شماره های درخواستی: در این قسمت باید تعداد شماره‌های درخواستی خود را نسبت به تعداد کل شماره‌ها وارد نمایید.

نکته مهم در هنگام وارد کردن تعداد شماره‌های درخواستی به موجودی پیامک‌های خود توجه داشته باشید.

 1. ارسال از ردیف: اگر در مرحله قبل نحوه ارسال را تصادفی انتخاب کرده باشید این قسمت برای شما غیرفعال می‌باشد، اما اگر نحوه ارسال را ترتیبی انتخاب کرده باشید این قسمت برای شما باز است و میتوانید ردیف را در این بخش انتخاب کنید.

در یک مثال ساده ردیف را توضیح میدهیم:

مثال: اگر تعداد شماره‌های موجود در کدپستی انتخابی 4000 شماره باشد و شما بخواهید در دو مرحله به این شماره‌ها پیامک ارسال کنید، نحوه ارسال را ترتیبی انتخاب کرده و تعداد درخواستی را 2000 میزنید و ردیف را 1 انتخاب میکنید.

مرحله بعد که میخواهید به ادامه این شماره‌ها پیام خود را ارسال کنید تعداد درخواستی را 2000 انتخاب میکنید و ردیف را 2001 میزنید تا به 2000 نفر بعدی پیام شما ارسال شود و پیام به شماره‌های تکراری ارسال نشود.

درصورت ویرایش اطلاعات قبلی می‌توانید از دکمه بازگشت استفاده کنید و برای ادامه دکمه مرحله بعد را بزنید.

در مرحله بعد صفحه‌ای به شکل زیر برای شما ظاهر می‌شود که پیش‌‌نویسی از پیامک شما را به همراه مشخصات دیگری نشان میدهد. که برخی از آیتم‌ ها که ممکن است برای شما واضح نباشد را توضیح خواهیم داد.

 1. تعداد بخشها: به این معناست که اگر پیامک شما بیش از ۷۰ کاراکتر باشد پیامک شما دو پیامک محسوب شده و در دو بخش ارسال می‌شود و هزینه ارسال برای شما 2برابر حساب میشود.

(البته متن پیامک شما کامل ارسال خواهد شد).

 1. نوع پیامک: از این قسمت فارسی یا انگلیسی بودن پیامک شما تعیین می‌شود و به شما نمایش داده میشود.
 2. ضریب خط: این ضریب در هزینۀ پیامک شما لحاظ می‌شود. برای اطلاع از ضرایب و خطوط مختلف می‌توانید به مقالۀ تفاوت و مزایای خطوط مختلف مراجعه کنید.
 3. هزینه ارسال: این قسمت تعداد پیامک را به همراه هزینه ارسال به شما نشان خواهد داد. دقت کنید که ضریب خط که در مورد قبل به آن اشاره کردیم در این قسمت لحاظ می‌شود.
 4. زمان ارسال: از این قسمت می‌توانید تاریخ و زمان ارسال پیامک خود را تنظیم کنید. در صورتی که می‌خواهید پیامک شما همان لحظه ارسال شود، تنظیمات پیشفرض ارسال را تغییر ندهید.

سپس روی دکمه تایید کلیک کنید.

 

 

مرحله ی دوم: وضعیت ارسال و دریافت گزارش ارسال

بعد از ارسال پیامک  در بخش ارسال انبوه رکورد ارسال ثبت میشود. در ادامه تک‌تک گزینه‌های این قسمت را به شما توضیح خواهیم داد.

 1. کد ارسال: این کدارسال پیامک شماست که هر زمان در گزارش ارسال خود به مشکل برخوردید یا سیستم شما ایراد پیدا کرد با ارائه این کد به اپراتور خود می‌توانید گزارش ارسال خود را دریافت کنید یا مشکل ارسال را جویا شوید.
 2. عنوان:  با کلیک برروی گزینه عنوان پنجره‌ای به شکل روبرو برای شما باز می‌شود که اطلاعات ارسالتان را به شما نشان میدهدکه بطور کلی عنوان ارسال، کد ارسال، شماره فرستنده، تعداد بخش، متن پیامک و توضیحات در آن درج شده است.
 3. زمان درخواست ارسال: این ساعت و زمانی است که شما درخواست پیامک کدپستی خود را ثبت کرده اید.
 4. زمان ارسال: این قسمت زمان تنظیم شده برای ارسال را به شما نشان می‌دهد.
 5. تعداد درخواستی: این بخش تعداد شماره های گیرندگانی را که تنظیم کرده‌اید را به شما نشان می‌دهد.
 6. ارسال شده: از این قسمت تعداد پیامک‌های ارسال شده خود را می‌توانید مشاهده کنید.
 7. ارسال نشده: از این قسمت می‌توانید بفهمید پیامک شما برای چه تعدادی از شماره‌ها ارسال نشده است. معمولا این افراد پیامک‌های تبلیغاتی خود را بسته‌اند و شما برای ارسال به آنها یا می‌توانید از خطوط خدماتی استفاده کنید یا از قابلیت پیامک صوتی استفاده کنید.
 8. وضعیت ارسال: درصورت ارسال شدن پیام ها وضعیت در این بخش به “ارسال شده” تغییر میکند، درصورت تایید نشدن متن پیامک وضعیت به “تایید نشده” تغییر میکند و در صورت ارسال نشدن وضعیت به “ارسال نشده” تغییر می‌کند.
 9. دانلود گزارش: با کلیک برروی این گزینه به شما یک فایل اکسل ارائه می‌شود که درآن همه‌ی شماره‌‌هایی که به آنها ارسال انجام داده‌اید به همراه وضعیت ارسال هر پیامک نمایش داده میشود.

رسال پیامک فلش( آنی) مشابه ارسال پیامک معمولی بوده بااین تفاوت که پیامک روی گوشی گیرنده بصورت باز شده نمایش داده خواهد شد و به صورت خودکاردرصندوق پیامک های دریافتی گوشی ذخیره نخواهدشد(مگر اینکه گوشی این قابلیت را داشته باشد).
نحوه استفاده ازاین ماژول مشابه ارسال پیامک میباشد.شماره هااز طریق فایل اکسل یا متنی یا کادر مربوط به ورود شماره بایدبه صورت ستونی و بدون صفرواردشوند.همچنین با استفاده ازقسمت ارسال تست،میتوانید قبل ازارسال،یک نمونه از متن پیامک رابرای موبایل خود ارسال کنید.توصیه میشود قبل ازهرارسال حتماً یک نمونه تستی برای خود ارسال نمایید.
پس از کلیک بر روی گزینه مرحله بعد،پیش نویسی ازارسال خود راملاحظه نمایید که درآن متن، تعداد مخاطبین،هزینه ارسال و … به صورت تفکیک شده نمایش داده میشود.

 

آیا با ماژول BTS که یکی از پرکاربردترین ابزار در سامانۀ ملی‌پیامک است، آشنایی دارید؟ در این راهنما قصد داریم تمام آنچه برای آشنایی و استفاده از این ابزار لازم است را به شما آموزش دهیم.

BTS  چیست؟

ارسال BTS یا همان ارسال از طریق دکل های مخابراتی یکی از روش‌های ارسال پیامک تبلیغاتی به شماره‌های ایرانسل واقع در یک منطقه یا محله می‎باشد.

BTS چه کاربردهایی دارد؟

اجازه دهید با یک مثال کاربرد BTS را برایتان بگوییم. فرض کنید شما میخواهید به اشخاصی که در مناطق اطراف فروشگاهتان حضور دارند پیامکی تبلیغاتی حاوی کد تخفیف ارسال کنید؛ این کار به راحتی با ماژول BTS قابل انجام است و فقط کافی است که درخواست خود را در سامانه ثبت کنید. البته فراموش نکنید که این امکان در حال حاضر فقط برای پیش‌شماره‌های ایرانسل فعال است.

آموزش: چگونه از BTS استفاده کنیم؟

برای یادگیری نحوه استفاده از BTS، کافی است قدم به قدم مراحل زیر را انجام دهید.

مرحله اول: شرایط و نحوه ارسال BTS

 • شماره‌های هر دکل به صورت میانگین بین ۱۵ روز تا یک هفته آپدیت و به‌روزرسانی میگردند (این یک مزیت عالی برای شماست)
 • ارسال به کل کشور امکان پذیر است
 • ارسال در این روش تنها به پیش شماره‌های ایرانسل (دائمی یا اعتباری) امکان پذیر است

مانند کدهای: 0939، 0938، 0937، 0936، 0935، 933، 0930 و…

 • ارسال پیامک با پیش شماره 9000 انجام می‌شود (توجه کنید که نیازی به خرید خط نیست، این خط عمومی بوده و متعلق به شرکت ایرانسل است)
 • از آنجایی که اطلاعات خطوط بین ساعت ۱۲ شب تا ۲ نیمه شب آپدیت می‌شود، بنابراین بیشتر خطوطی که به آنها پیام ارسال میشود مربوط به ساکنین منطقه میباشد.
 • حداقل میزانی که می‌توانید سفارش دهید، ۵۰ هزار عدد پیامک در هر منطقه است.
 • توجه داشته باشید بسته به ترافیک BTS، ارسال ها ممکن است حداکثر با ۲ ساعت تاخیر انجام شوند.

مرحله دوم: نحوه سفارش

برای شروع، وارد بخش ارسال سامانه بشوید و گزینۀ BTS را انتخاب کنید. سپس روی گزینۀ دانلود فرم درخواست ارسال ایرانسل کلیک نمایید.

فرم مربوط به ارسال را دانلود نمایید و با توجه به راهنمایی‌های زیر فرم را پر کنید:

 1. در این قسمت باید نام شرکت خود را بنویسید اگر شخص حقیقی هستید نیازی به پر کردن این بخش نمی‌باشد.
 2. در این قسمت باید تعداد کل پیامک های درخواستی برای ارسال را بنویسید
 3. در این قسمت شما میتوانید یک شماره ایرانسل وارد نمایید تا یک نمونه از متن پیامک درخواستی شما به صورت تست به این خط ارسال شود.
 4. قبل از توضیح جدول این بخش باید به این نکته توجه کنید که تعداد کل درخواستی ما میتواند محدود فقط به یک منطقه نباشد و در چند منطقه این تعداد پیامک پخش شود.

در جدول شما باید تعداد پیامک هر منطقه، استان، شهر، منطقه یا خیابان، تاریخ ارسال، ساعت و تعداد دریافت کنندگان را بنویسید.

در این بخش تعداد پیامک با تعداد دریافت کنندگان متفاوت است به نکته زیر توجه کنید تا به راحتی متوجه شوید.

نکته: هر 70 کاراکتر فارسی یا هر 160 کاراکتر انگلیسی یک پیامک محسوب می‌شود. در صورتی‌که تعداد کاراکترهای پیامک شما از 70 تا بالاتر برود، پیام شما در قالب 2  و یا 3 پیامک محاسبه خواهد شد.

 1. در آخر هم در این قسمت باید متن پیامک خود را تایپ کنید.

نکاتی برای سفارش:

  • برای سفارش پیامک از طریق دکل‌های مخابراتی ابتدا فرم مربوطه را دانلود کنید و پس از تکمیل، از طریق بخش پشتیبانی آن را ارسال کنید.
  • دقت کنید که فرم حتماً باید به صورت تایپ شده باشد.
  • فرم تکمیل شده باید حداقل 72 ساعت قبل از موعد ارسال از طریق بخش پشتیبانی ارسال شود.
  • روزهای پنجشنبه و جمعه خدمات ارسال ارائه نمی‌شوند و این دو روز جزو 72 ساعت نیز محسوب نمی‌شود.
 • ساعت ارسال از ۹ صبح تا 8 شب میباشد.

مرحله سوم: نحوه دریافت گزارش

 • ارسال از طریق BTS دارای گزارش ارسال نمی‌باشد .
 • ارسال از این طریق فقط به خطوط روشن ارسال شده و هیچ پیامک ارسال نشده‌ای ندارد، بنابراین هیچ گونه هزینه‌ای عودت داده نخواهد شد.

خدمات ارزش افزوده تلفن همراه (Value Added Services)که به اختصار به آنVAS گفته می شود، به طور خلاصه به هر سرویسی اطلاق می گردد که فراتر از خدمات مکالمه صوتیباشد. این خدماتفرصت بی نظیری در اختیار ایده پردازان و تولید کنندگان محتوا قرار داده است تا از آن طریق در کنار ارزش آفرینی برای مشترکین تلفن همراه، از سود حاصل از ارائه این سرویس ها نیز بهره‌مند گردند. در حقیقت هر نوع خدمت جذاب یا ویژه ای که مشترکین تلفن همراه به خاطر آن هزینه پرداخت کنند، جزئی از خدمات ارزش افزوده تلفن همراه به شمار می آید.

در یک بخش بندی کلی خدمات ارزش افزوده، مباحث زیر را در بر می‌گیرد:
خدمات ارزش افزوده عمومی:

 • متنی
 • چندرسانه‌ای
 • بازی و سرگرمی
 • برنامه‌های کاربردی
 • تلفن گویا (IVR)

خدمات ارزش افزوده سازمانی:

 • خدمات متنی سازمانی
 • برنامه‌های کاربردی سازمانی
 • تلفن گویا (IVR)
 • کد‌های دستوری USSD

با توجه به گسترش این خدمات و بازار رقابتی موجود، ناب و خلاقانه بودن ایده‌ها، نقش تعیین کننده‌ای در پذیرش طرح‌های پیشنهادی ایفا می کنند.
نحوه ارسال ایده :
شرکت ما همواره مشتاق به دریافت ایده‌های منحصر به فرد شما در زمینه‌‌های فوق می باشد.
جهت ارسال طرح‌های پیشنهادی خود ابتدا فرم مربوطه را دانلود نموده و پس از تکمیل، آن را ازطریق بخش پشتیبانی ارسال نمایید.

زمانی که می‌خواهید از بانک شماره‌های موجود در سامانه پیامکی‌تان استفاده کنید و پیامک انبوه ارسال کنید، چند امکان پیش روی شما است:

 1. ارسال به صورت منطقه‌ای و محله‌ای که به دو صورت انجام می‌شود: شماره‌های موجود در یک منطقه مثلاً خیابان پاسداران 8000 شماره (با استفاده از امکان منطقه-هدفمند در ملی‌پیامک) و یا از روی نقشه شهر و منطقه مورد نظر  (با استفاده از ماژول پیامپ در ملی‌پیامک‌)
 2. ارسال به مشاغل و اصناف مختلف، مانند دندان‌پزشکان تهران 4000 شماره ( با استفاده از امکان منطقه-هدفمند در ملی‌پیامک)
 3. ارسال از دکل مخابراتی ایرانسل (ارسال BTS در ملی‌پیامک)
 4. فیلتر بر اساس بازه سنی و جنسیت در یک شهر (با استفاده از ماژول ارسال سن و جنسیت در ملی‌پیامک)

ما در این راهنما قصد داریم تا کاربردها و نحوۀ استفاده و ارسال از امکان سن‌ و جنسیت را توضیح دهیم.

ارسال سن و جنسیت چیست و چه کاربردی دارد؟

همان‌طور که قبلاً هم اشاره کردیم ماژول ارسال سن و جنسیت، بانک شماره‌ای است که با آن می‌توانید مشتری‌ها و مخاطبین خود را بر اساس سن و جنسیتشان، هدف پیامک تبلیغاتی قرار داده و SMS تبلیغاتی مرتبط را برایشان ارسال کنید.

شما در این ماژول می‌توانید شهر مورد نظر (دقت کنید که امکان انتخاب منطقه و محدوده وجود ندارد) را انتخاب، سپس بازه سنی، مثلاً متولدین 1360 تا 1375 را مشخص و در پایان جنسیت مورد نظر (خانم، یا آقا) را  تعیین کنید.

در هنگام ارسال پیامک به این شیوه، به دو نکته دقت کنید:

نکته اول: کاربران باید توجه کنند که بانک شماره سن و جنسیت مختص به اپراتور 50001 می‌باشد و مربوط به سامانه ملی‌پیامک نیست. بنابراین هیچگونه بازگشت هزینه‌ای از سمت اپراتور ندارد و مسئولیت ارسال با شخص ارسال‌کننده است.

نکته دوم: از آنجایی که این بخش هیچ گونه عودت هزینه ای نداشته و ریزش زیادی دارد خواهشمند است از ارسال بیش از 5000 عدد خودداری نمایید.

ارسال سن و جنسیت چگونه کار می کند؟

همان طور که در نکته قبل گفتیم، امکان ارسال سن و جنسیت مربوط به اپراتور 50001 است؛ بنابراین شما باید برای استفاده از این امکان، حتماً از خطوط 50001 استفاده کنید.

گام اول:

برای استفاده از این امکان کافیست ابتدا به قسمت ارسال و سپس ارسال سن و جنسیت مراجعه کنید.

مانند تصویر زیر:

ارسال-پیامک-بر-اساس-سن-و-جنسیت

در این مرحله ارسال جدید را کلیک کرده تا صفحۀ زیر برای شما باز شود:

راهنمای-ماژول-سن-و-جنسیت

 • 1- در این بخش مجموعه خطوط 50001 شما به عنوان خط فرستنده نشان داده می‌شود که باید یکی از آن خطها را جهت ارسال انتخاب کنید.
 • 2- متن پیامک: در این بخش شما یک متن جهت ارسال تنظیم می کنید. دقت کنید که هر بخش متن پیامک شامل 70 کاراکتر می‌شود. چنانچه مایلید متن پیامک را در سامانه ذخیره کنید، علامت دایره بالای کادر را انتخاب کرده و گزینه درج متن به متون سریع را کلیک کنید.
 • 3- استان و شهرِ مقصد: با باز کردن این بخش ابتدا استان مورد نظر را پیدا و سپس شهر را انتخاب کنید.

راهنمای-ملی-پیامک

 • 1-  نوع شماره: در این قسمت می‌توانید دائمی و یا اعتباری بودن شماره‌های مخاطبین خود را انتخاب کنید.
 • 2- پیش شماره: چنانچه مایلید برای شماره‌های مخاطبین فیلتر قرار دهید، این قسمت را فعال کنید. مانند: 9121
 • 3- اولین شماره: در این قسمت باید شمارۀ خودتان را قرار دهید تا از زمان رسال پیامک آگاه شوید.
 • 4- آخرین شماره: در این قسمت نیز مانند قسمت قبل با قرار دادن شماره می توانید از اتمام ارسال اطمینان حاصل کنید.

نکته: حتماً شماره‌هایی را در این دو بخش وارد کنید که مطمئن هستید در لیست سیاه مخابرات نیستند.

 • 5- مرتب‌سازی شماره‌ها: با کلیک بر روی این بخش شماره‌های مخاطبین مرتب‌سازی می‌شوند.
 • 6- بازۀ سنی: در این قسمت بازۀ سنی را بر حسب سال تولد تعیین کنید.
 • 7- جنسیت: زن یا مرد را انتخاب کنید.
 • 8- مرحله بعد: با زدن این دکمه وارد مرحله بعد می‌شوید.
 • 9- محاسبه تعداد شماره های موجود: با زدن این دکمه تعداد شماره‌های موجود بر حسب بازه سنی و جنسیت و شهر را برای شما محاسبه می‌کند.

راهنمای-ارسال-اسمس-تبلیغاتی

 • 1- ردیف: ردیف ارسال را می توانید در این بخش مشخص کنید.

برای مثال اگر قرار است به تعداد 1000 شماره از 5901 شماره موجود ارسال کنید، با انتخاب ردیف 1، پیامک شما از نخستین شماره ارسال می‌شود.

 • 2- تعداد: تعداد مورد درخواست خود را می‌توانید در این قسمت وارد کنید.
 • 3- زمان ارسال: در این بخش زمان ارسال پیام را مشخص می‌کنید.

در پایان اگر عملیات موفقیت‌آمیز باشد، رکوردی ایجاد می‌شود که شامل متن پیامک، تعداد، زمان و وضعیت ارسال است.

ارسال زماندار

این ماژول امکان ارسال درآینده را برای شما میسرمی کند.شما میتوانید با تنظیم روزوساعت مورد نظر،ارسال خودرا انجام دهید.

 1. برای اینکارروی گزینه درج ارسال جدید کلیک کرده تا صفحه مربوط باز شود.
 2. اکنون عنوانی برای ارسال خود وارد نمایید.
 3. شماره موردنظرخودراانتخاب نمایید.
 4. سپس متن پیامک خودرادر”متن پیامک” تایپ کرده و در صورت تمایل برای ارسال بصورت فلش، تیک عبارت ارسال بصورت فلش را انتخاب نمایید.
 5. گیرندگان پیامک راتوسط یکی از۴ روش تایپ شماره در کادر مربوط،ایمپورت شماره هاازدفترچه تلفن، فایل اکسل و یا فایل متنی مشخص نمایید.
  189
 6. سپس در قسمت زمان ارسال، یکی از موارد را انتخاب نمایید. چنانچه فقط یک بار قصد ارسال پیامک را دارید، گزینه یک بار را انتخاب نموده و تاریخ مورد نظر برای ارسال را از کادر مقابل آن تنظیم نمایید.
  با انتخاب روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه، متن پیامک بصورت دوره ای با توجه به انتخابی که انجام دادید و در ساعتی که در قسمت ساعت تنظیم نمودید، برای گیرندگان ارسال می گردد.
 7. روی گزینه ثبت کلیک کرده ومنتظرثبت تغییرات شوید.
  190
 8. رکوردی در همان صفحه نمایش داده می شود.
  191

میتوانید قبل ازارسال اگرنیازبه تغییردرمتن،تاریخ و یازمان است،دربخش ویرایش آنراتغییردهید .
هنگامیکهارسالشماانجامشوددرقسمتوضعیتارسال، عبارتانجامشدهنمایشداده خواهد شد،البته این برای زمانیست که برای یک بار ارسال، زمان ارسال را تنظیم کرده باشید. چنانچه ارسال را بصورت دوره ای تنظیم کرده باشید بعد از اولین ارسال وضعیت ارسال به انجام شده منتظر ارسال بعدی، تغییر خواهد کرد.
برای گزارش گیری میتوان به بخش پیام های ارسالی مراجعه نمود.

این ماژول ترکیبی از ارسال هوشمند و ارسال زماندارمیباشد،بنابراین پیش ازهرچیز راهنمای این دو بخش رابه صورت کامل مطالعه نمایید.از این طریق می توانید، متن پیامکی را که برای مخاطبین شخصی سازی شده، در یک تاریخ و ساعت خاص برای هر کدام ارسال کرد.

 1. برای ارسال از این قسمت،روی گزینه درج ارسال جدید کلیک نمایید.
 2. فایل نمونه را دانلودکرده و بهتر است ازهمان فایل استفاده نمایید.
  دقت نماییدکه نام صفحه ای از فایل اکسل که شماره هادرآن قراردارند بایدSheet1 باشد.
  سطراول فایل اکسل خوانده نمی شود،بنابراین میتوانیدازآن برای درج عنوان استفاده کنید.
  درستون اول فایل اکسل شماره موبایل وارد میشود.
  درستون دوم تاریخ ارسال وارد میشودوبایدطبق نمونه باشد.
  درستون سوم زمان ارسال مشخص میشودوبایدطبق نمونه باشد.
  مقداردهی ستون های شماره موبایل، تاریخ و ساعت الزامی می باشد.
  ایجاد و مقداردهی سایرستونها دلخواه وبسته به نیازشمااست.
 3. سپس روی گزینه مرحله بعد کلیک نموده و خط اختصاصی مورد نظر را جهت انجام ارسال از آن انتخاب نمایید.
 4. مانند ارسال هوشمند،ستونهای مختلفی که در فایل اکسل ایجاد نمودید را مشاهده نموده و می توانید درمتن پیامک خود ازآن استفاده نمایید .
 5. با علامتدار نمودن گزینه “ارسال به شماره های تکراری مجاز باشد”، به شماره های تکراری بیش از یک متن ارسال خواهد شد.
 6. چنانچه تمایل داشته باشید ارسالها چند روز قبل از تاریخ تنظیم شده انجام شود، در کادر قبل از عبارت “روز زودتر ارسال انجام شود” تعداد روز مورد نظر را وارد نموده و در نهایت روی ارسال کلیک نمایید.
  انتهای صفحه به تعداد مخاطبین، رکورد ارسالشان ایجاد می شود. متن پیامک هر شخص و تاریخ و ساعت ارسالشان نیز درج می شود. وقتی ارسال انجام شود وضعیت ارسال به “انجام شد” تغییر می نماید. برای گزارش گیری به بخش پیام های ارسالی باید مراجعه نمود.

ارسال متناظر زماندار، یکی از ماژول‌ها و امکانات ترکیبی ملی‌پیامک است. در این راهنما قصد داریم تمام آنچه برای آشنایی و استفاده از این ابزار لازم است را به شما آموزش دهیم.

ارسال متناظر زماندار چیست؟

این ماژول ترکیبی از دو ماژول ارسال متناظر در بخش ارسال و ماژول پیامک زماندار در بخش ارسال زماندار می‌باشد. بنابراین برای استفاده از این امکان ابتدا راهنمای ارسال پیامک متناظر و راهنمای ارسال پیامک زماندار را مطالعه نمایید.

کاربردهای مختلف ارسال متناظر زماندار

تصور کنید شماره‌های مخاطبینتان را در فایلی روی سیستم ذخیره کرده‌اید و حالا می‌خواهید برای آنها پیامک ارسال کنید. اما این بار می‌خواهید پیامک هر شخص متفاوت با دیگری باشد و در زمان دیگری نیز ارسال شود. برای مثال روز پنجشنبه تولد یکی از مخاطبانتان است و شما می‌خواهید در روز تولدش برای او یک پیامک ارسال کنید، اما در آن روز فرصت این کار را ندارید. با استفاده از ارسال متناظر شما می توانید از قبل تنظیماتی را فراهم بیاورید که بتوانید در زمان متقضی، ارسال‌هایتان را انجام دهید.

آموزش استفاده از امکان ارسال متناظر زماندار

برای یادگیری نحوه استفاده از ارسال متناظر زماندار کافی است قدم به قدم با این آموزش همراه شوید.

مرحله اول

ابتدا باید به قسمت ارسال زماندار بر روی نوار سبز رنگ رفته و سپس روی گزینه ارسال متناظر زماندار را کلیک کنید.

متناظر-زماندار

مرحله دوم

برای ارسال ابتدا باید فایل نمونه را که با فونت قرمز رنگ مشخص شده است، دانلود نمایید و اطلاعات مورد نیاز خود را که شامل شماره موبایل مخاطبین، تاریخ، ساعت ارسال و متن پیامک است را وارد کنید.

ارسال-پیامک-زماندار-متناظر

مرحله سوم

در مرحله بعد به سراغ شماره فرستنده بروید. همانطور که می‌بینید، شماره فرستنده خطوط اختصاصی شما است. یکی از آن خطوط را انتخاب نمایید.

ارسال-پیامک-زماندار-متناظر

 1. خط اختصاصی : در این بخش می توانید خط اختصاصی مورد نظر خود را تعیین نمایید.
 2. وارد کردن فایل : در این قسمت، فایلی را که از قبل دانلود و اطلاعات را در آن وارد کرده‌اید، آپلود کنید.
 3. ارسال به شماره‌های تکراری : با انتخاب این قسمت می توانید به شماره های تکراری نیز پیامک ارسال کنید.
 4. ثبت تنظیمات : در پایان دکمه ثبت را بزنید تا عملیات فعال شود.

در پایان رکوردی ایجاد می شود که می توانید با مراجعه به آن عملیات را لغو و یا ویرایش کنید.

 

 

پیامک سررسید یکی‌ دیگر از ابزارهای پرکاربرد سامانۀ ملی‌پیامک است. در این راهنما، قصد داریم تمام آنچه برای آشنایی و استفاده از این ابزار لازم است را به صورت تصویری به شما آموزش دهیم.

پیامک سررسید چیست؟

همانطور که از نام این ابزار مشخص است، پیامک سررسید می‌تواند پیامک‌های شما را در یک بازه زمانی مشخص به صورت دوره‌ای برای مشتریان ارسال کند. به این شکل که شما در سررسید یک زمان خاص جهت ارسال پیامک تعیین می‌کنید و باقی کار را به سامانه می‌سپارید تا در زمان گفته شده پیامک را به طور خودکار ارسال کند.

پیامک سررسید چه کاربردهایی دارد؟

شما بسته به نیاز خود می‌توانید استفاده‌‌های متنوعی از پیامک سررسید داشته باشید. برای مثال:

 • اطلاع‌رسانی تاریخ سررسید بیمه

با استفاده از این ماژول میتوانید تاریخ سررسید بیمه مشتریانتان را به آنها اطلاع‌رسانی کنید.

مثلا یک شرکت بیمه قصد دارد به مشتریانی که اعتبار بیمه آنها ده روز دیگر به اتمام می‌رسد پیامک یادآوری تمدید بفرستد.

این شرکت می‌تواند ده روز قبل از موعد پایان اعتبار بیمه برای ارسال پیامک اقدام و هر دو روز یک بار پیامک اطلاع‌رسانی را تکرار کند.

 • اطلاع از پایان سرویس‌های سالیانه

این قابلیت ماژول سررسید به درد شرکت‌ها و سازمان‌هایی می‌خورد که خدماتی با اشتراک سالیانه یا ماهانه ارائه میدهند.

این شرکت‌ها می‌توانند چند روز قبل از اتمام اشتراک سرویس، این موضوع را به مشتری اطلاع بدهند. به این ترتیب مشتری می‌تواند برنامه‌ریزی لازم را انجام داده و نسبت به تمدید سرویس اقدام کند.

ماژول پیامک سررسید بهترین ابزار برای این کار است تا تمامی این یادآوری‌ها به صورت خودکار انجام شوند.

توجه: تفاوت این ماژول با پیامک زماندار، در تنظیم زمان ارسال است. بدین صورت که در این قسمت علاوه بر تعیین تاریخِ اولین و آخرین ارسال، می‌توانید تعداد دفعاتی را که می‌خواهید بین این دو تاریخ ارسال پیامک انجام شود، تعیین نمایید.

بنابراین ارسال دوره‌ای پیامک تنها به حالت روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه محدود نشده و حتی می‌شود هر دو یا سه روز یکبار، پیامک مورد نظر را به مخاطبین ارسال کرد.

آموزش: چگونه از پیامک سررسید استفاده کنیم؟

برای یادگیری نحوه استفاده از پیامک سررسید، کافی است قدم به قدم مراحل زیر را انجام دهید.

مرحله اول: ایجاد پیامک سررسید و وارد کردن تنظیمات اولیه

برای شروع وارد بخش ارسال زماندار سامانه بشوید و گزینۀ پیامک سررسید را انتخاب کنید. سپس روی گزینۀ ارسال جدید یا ارسال از طریق فایل اکسل کلیک نمایید.

ارسال-پیامک-با-زمانبندی

روش اول

بعد از کلیک بروی گزینه ارسال جدید پنجره‌ای‌ به شکل زیر برای شما باز می‌شود. در ادامه، تک‌تک بخش‌های این قسمت را به شما توضیح می‌دهیم.

 1. عنوان: انتخاب عنوان، صرفاً جهت تفکیک پیامک‌های مختلف است  و در متن پیامک شما هیچ تاثیری ندارد. با این حال، انتخاب یک عنوان متناسب به شما کمک خواهد کرد بعدها این ارسال را راحت‌تر پیدا کنید.
 2. شماره فرستنده: در این قسمت یکی از شماره‌‌های اختصاصی خود را انتخاب کنید. این همان شماره‌‌ای است که با آن پیام مربوطه به مخاطب ارسال میشود. سررسید-سامانه-پیامک
 3. متن پیامک: در این بخش متن پیامک خود را می‌نویسید. توجه کنید که اگر از این بعداً می‌خواهید استفاده کنید، پس از تایپ متن پیامک روی مثلث بالا سمت چپ کلیک کنید و از گزینۀ درج متن به متون سریع استفاده کنید. متن پیامک شما در ماژول متون سریع ذخیره خواهد شد.
 4. گیرندگان: شما به ۳ طریق می‌توانید شماره‌های خود را انتخاب کنید.
 • فایل اکسل: اگر می‌خواهید شماره‌ها را از فایل اکسل وارد کنید، حتما آن‌ها را درون فایل اکسل نمونه بارگذاری کنید و از هیچ فایل اکسل دیگری استفاده نکنید.
 • فایل متنی: از این قسمت می‌توانید به صورت دستی شماره‌های خود را وارد کنید یا اینکه از فایل پیش‌فرض موجود استفاده کنید.
 • دفترچه تلفن: شما میتوانید از شماره‌هایی که داخل ماژول دفترچه تلفن پنل خود ذخیره کرده‌اید استفاده کنید. دقت داشته باشید که می‌توانید یک یا چند گروه از مخاطبان خود را انتخاب کنید، اما در صورت انتخاب یک گروه تمام شماره‌های آن گروه با هم انتخاب می‌شوند و نمی‌توانید صرفا بعضی شماره‌ها را انتخاب کنید.
 1. تنظیمات پیشرفته:با کلیک برروی تنظیمات پیشرفته سه گزینۀ ارسال به شماره های غیرتکراری ، ارسال به کلیه شماره ها و ارسال به شماره های مشترک(تکراری) برای شما نمایش داده می‌شود که به صورت پیشفرض گزینۀ ارسال به شماره‌های غیر تکراری فعال است که در این حالت پیامک شما برای شماره‌هایی که در چند گروه ممکن است تکرار شده باشند ارسال نخواهد شد. شما با توجه به نیاز خود می‌توانید از سایر گزینه‌های این تنظیم استفاده کنید.
 2. تاریخ اولین ارسال: در این بخش تاریخ شروع ارسال پیامک سررسید را وارد نمایید.
 3. تکرار ارسال: در این قسمت می‌توانید بازه زمانی تکرار هر ارسال را مشخص کنید.

مثلاً اگر می‌خواهید پیامک تا تاریخ اتمام ارسال هر دو روز یکبار ارسال شود این بخش را برروی 2 روز تنظیم کنید. شما حتی میتوانید روز را به هفته، ماه و سال هم تغییر دهید.

 1. تاریخ خاتمه ارسال: در این بخش تاریخ اتمام ارسال را مشخص می‌کنید. از این تاریخ به بعد دیگر هیچ پیامک سررسیدی برای مخاطبان وارد شده در بخش گیرندگان ارسال نمی‌شود.
 2. ساعت ارسال: در این قسمت ساعت ارسال پیامک خود را تنظیم کنید.

در آخر برروی گزینه ثبت کلیک نمایید.

 

روش دوم

اگر قصد دارید با وارد کردن فایل اکسل  اطلاعات را در این بخش ثبت کنید و ارسال خود را انجام دهید باید برروی گزینه ارسال از طریق فایل اکسل کلیک نمایید.

صفحه‌ای به شکل زیر برای شما باز می‌شود.

پیامک-سررسید-سامانه-پیامکی

 1. شماره فرستنده: از این قسمت یکی از شماره‌‌های اختصاصی خود را انتخاب کنید. این همان شماره‌ای است که با آن پیام مربوطه به مخاطب ارسال میشود.
 2. فایل اکسل: در این بخش باید فایل اکسل کامل شده خود را بارگذاری نمایید به نکات زیر توجه نمایید:
 • برای ارسال ابتدا فایل نمونهرا دانلود و از همان فایل استفاده کنید؛ یعنی تمامی تغییرات خود را در این فایل اعمال کنید.
 • دقت کنید که نام جدولی که شماره‌ها در آن قرار دارند باید Sheet1 باشد.
 • دقت کنید که سطر اول فایل اکسل خوانده نمی‌شود بنابراین می‌توانید از آن برای درج عنوان استفاده کنید.
 • در ستون “دوره زمانی” مقدار دوره زمانی را بر اساس مقدارهای مشخص شده زیر وارد نمایید. (در ستون عدد متناسب را وارد نمایید)

1 > روز                 2 > هفته                    3 > ماه                  4 > سال

کاربرد-سررسید-سامانه-پیامک

سپس برروی گزینه تایید کلیک کنید.

مرحلۀ دوم: وضعیت ارسال و دریافت گزارش ارسال

بعد از ثبت پیامک سررسید رکورد ارسال ثبت شده را در بخش پایینی همین ماژول می‌توانید ببینید. امکان ویرایش و حذف این ماژول نیز وجود دارد.

وضعیت ارسال در ابتدا منتظر ارسال بوده که بعد از انجام ارسال برای اولین بار به انجام شده منتظر ارسال بعدی تغییر خواهد کرد.

از طریق ویرایش می‌توانید مواردی مانند عنوان، متن، شماره ارسال، مخاطبین و تاریخ و ساعت ارسال را تغییر دهید و مجدداً ثبت را بزنید.

برای مشاهده گزارش ارسال باید به بخش پیام‌ها و بعد از آن به بخش ارسالی مراجعه کنید.

 

ارسال پیامک انبوه بدون ثبت نام

اگر می خواهید برای کسب و کار خود پیامک تبلیغاتی ارسال نمایید و نمی خواهید پنل پیامک ثبت نام و خرید کنید

ما برای شما راه حلی متفاوت داریم.

ارسال پیامک بدون ثبت نام